3 Temmuz 2013 Çarşamba

Bazı Günlerin Bir Rengi Vardır ~ Mavi  Rüzgarı selamlamak için geniş kenarlı hasır şapkasını çıkarıp kumların üzerine bıraktı. Yanında getirdiği müzik çalar ve okuduğu roman da bir kenara bırakılmıştı. Elindeki küçük çakıl taşını sıkıca tutmuş denizin köpüren dalgalarını izliyordu. Güneş uzaklardaki bir bulutun ardına saklanmış gökyüzü tatlı bir maviye bürünmüştü. Ciğerlerine dolan tuzlu tadı seviyordu. Bir an farklı bir dünyada olduğunu düşündü. Gerçekte olduğu kişiden çok farklı birisi olduğunu ve bu dünyayla pek bir alakası olmadığını. Yalnızca izlediği şu manzaranın bir parçası olma fikri bile güzeldi. Belki denizin laciverti, belki göğün mavisiydi. Belki de altın renkli kum taneleriydi o an için.

  Çevresine baktı, ondan başka kimse yoktu. Dalgaların ve rüzgarın uğultusundan başka bir şey de duyulmuyordu. Huzuru tüm ruhuyla hissetti. Gözlerini kapattığında dünyanın dönüşünü algılayabildiğini sandı, sürekli denizi izlemek başını döndürmüştü. Tekrar gözlerini açıp bakışlarını ufka odaklarken sesi uzaklara kadar duyulsun diye ellerini yanaklarına dayadı ve haykırdı "Heey!" bir martının suya dalıp çıkmasını izlerken devam etti "Görüşmeyeli hiç değişmemişsin..."  Not: Bunu neden yazdığım hakkında en ufak fikrim yok :) Birden rüzgar esti tatlı tatlı bir de baktım yazıyorum :D

S..

26 yorum:

 1. ya ben sana sölüyorum, fantazi kurgular dışında da sen çok çok iyi yazıyorsun. bak burda tümüyle hissediliyor hislerin.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. deep çingusuu :) abartmayalım canım bazen oluyor işte ^^ ama bu arada teşekkür ederim çingu böyle cesaret alıp durmasam tek kelime yazmaya korkarım (:

   Sil
 2. ama ama çok güzel bir yazı olmuş buuu! :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. heey çok çok teşekkür ederiimm :))

   Sil
 3. ciğerlere dolan o tuzlu tadı kim sevmez ki? bu dünyadan olmayan ve elinde çakıl taşı tutan kişi.. çingum, yer aç, geliyorum oraya :) muhteşem yazıyorsun, farkında mısın? şiirsel yazıyorsun, bak o cadılı golemli öykünde bile nasıl şiirsel, romantik bölümler var, demiştim sana güzel yazıyorsun diye :) heyy o rüzgardan çok çok essin o zaman, daha çok yaz :) gene aklıma geldi rüzgarlı sözün, mutlu oldum :)

  hey çakıl demişken, çakılla çingu napıyor bakalım :) keyifleri yerinde mi, alıştılar mı eve :)

  YanıtlaSil
 4. Vallahi sevmeyen biri var çingum şahsen tanıyorum anlam veremiyorum hiç :) hahah gel çingum bol bol yer var :D teşekkür ederim çakıltaşımm :) yazın sıcağında hakikaten bol bol essin ama serin essin çingum ben de hep yazayım oh ne güzel :) aahh evet o söz ^^

  alıştılar eve çingum çok rahatlar, böyle uykuları geldiğinde bir ninni söylüyorlar birbirlerine duyman lazım çook tatlıı :) bir de çakıl, çingu dememe alıştılar sesimi duyunca önce dinliyorlar sonra da ötmeye başlıyorlar ^^ bir de garip gıcırtılı bir ses çıkarmaya başladılar sanırım konuşmaya çalışıyorlar :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aa var mı gerçekten svemeyen? ben de anlam veremedim bak şimdi :) ben de çikolata sevmeyen birini görmüştüm, o da çok şaşırtıcıydı :) eveeet hep yaz :)

   ninni mi söylüyorlar, ayy ne güzel, çingum muhabbet kuşu muydu onların türü, konuşacaklar o zaman, çook güzel amaa :)

   Sil
  2. evet maalesef :) çikolata sevmeyen mi wooaaa :D olabilemez ^^

   evet çingum uyuyacakları zaman böyle minik minik düzenli sesler çıkarıyorlar çok tatlı, evet muhabbet kuşu, insallah konuşurlar çinguumm :)

   Sil
 5. Yine mimlendim seni :D http://olaganici.blogspot.com/2013/07/ben-kimim-yine-mim-evet.html

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Alielle teşekkür ederim :) bu hafta sınavım var o bitsin bakacağım ^^

   Sil
  2. ben de mimlemiştim seni :)

   http://saranghae-leejonghyun.blogspot.com/2013/07/ben-kimim.html


   blog adresimi değiştirdim ama buradan bakabilirsin :)

   Sil
  3. Aaa yine değiştirmişsin :) ama sürekli yapma bunu canım takip etmekte zorlanır insanlar, belli bir düzen belirledikten sonra öyle devam et. mim için geleceğim sınavım bitsin :)

   Sil
 6. hadiiiiii sınav korksun sendeeeeen.
  nolur nolur acı bana acı bana desin.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. heeey tabii ya sınav korksun benden çinguuu ^^

   Sil
 7. noldu sınav yaaaa söleseneee.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. deeep :) bu hafta sonu sınavlarım nolucak hiç bilmiyorum :)

   Sil
 8. ay 17'si diye aklımda kalmış yaa.
  tamam.
  nolcak ezcen hepsini o olcak.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hahah :D hala çalışamadığım bir dersim ve seçmeli aldığım ve çalışmadığım üç dersim var amaaa.. gerçi seçmelileri kendi bilgimle yapabilirim gibi, sınava kadar da elimdeki dersi bitirebilirsem.. olucak olucak ben yaptım olucak deep :D

   Sil
 9. hadiiii o zamaaaan üç gün o dersi çalıış.
  tabii ki olucak.
  :)
  allam sen uzayı çözdün trigonometriyi mi çözemicen.
  :)))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) değil mi başarırım ben bu işi ^^

   tabii yaa çözeriim kii :))

   Sil
 10. betimlemeler hep kafamı karıştırır benim :):)

  neden yazdığını bilmiyosun demek, olsun o zaman şöyle diyelim : iyi ki yazmışsın :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kimsecik, hoş geldin kavanozdan bloga :)
   teşekkür ederim :)

   Sil
 11. çinguuuuum :) sınavlar bitmiş, tasarım da değişmiş :) ne güzel olmuş :) arka planda ne var anlamadım ama :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. eveet ^^ kız kardeş sağolsun tasarımı ona yaptırıyorum hep :D ben uğraşırken panik yapıyorum sıkılıyorum çünkü :) arka planda kitap varmış galiba :)

   Sil
 12. Ne güzel söylemişsiniz evet bazı günlerin rengi vardır. Dün kırmızıydı benim için örneğin. Kalktım hemen kırmızı yazısı yazdım...Elinize sağlık...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim :)
   Bazı günlerin bir rengi bazı günlerin de bir melodisi vardır, bazıları bunun farkındadır bazıları da hiçbir zaman algılayamaz..
   :)

   Sil

Öyle okuyup kaçmak olmaz sevgili okur, fikrini belirt, bir selam et, bir ses ver, çekinme :)

Not: Yorum yaparken lütfen Türkçemizi koruyalım.

^.^"