27 Ekim 2015 Salı

Ne Söylerdin?

  Öhöm.. Yine ben..

  Bir mim gelmese bloga nasıl geri döneceğimi bilemeyeceğim doğrusu. Narsistprenses.. Çingu hem beni bunca zaman sonra bile hatırladığın hem de tekrar yazmamı sağladığın için gerçekten minnettarım. Hatırlanmak çok güzel :)

  Senin de dediğin gibi blogu açmamın nedeni bloggerlardı. Kendime ait bir yerde özgürce yazmak tek isteğimdi. Kavanozdakibeyini açtığımdan beri hayatım bundan bir şekilde etkilendi ve gittikçe daha güzel bir hal aldı. Güzel insanlar, güzel dostluklar kazanmış olmak ise bambaşka bir yönü. Aramızdan bir anda kaybolanlar oldu evet. Ben hala bazen düşünürüm acaba iyi mi, nereye kayboldu diye. Birileri habersizce, biz nedenini anlamadan kaybolunca gerçekten üzülüyorum.

  Burası deep çingunun da dediği gibi bir apartman ya da bir mahalle gibi olmuştu bizim için. Hayat çok tuhaf. Yarın nerede olacağını bilemiyorsun. Bu hem ürkütücü hem de merak uyandırıcı bir şey. Ben mesela şuan olduğum yerde olacağımı sadece çok az bir şekilde hayal edebilirdim :) Umarım yarın olacağımı umduğum yerde olmayı başarırım.

  Şu sıralar çok az blog okuyabiliyorum ve malum çok az yazabiliyorum. Hala yanıtlayamadığım yorumlar var çok üzgünüm. Sonra nursalkımının yazısını okuyacağımı söyleyip okuyamadım bunun için de üzgünüm. Çok fazla şey için üzgünüm. Uzun zamandır ziyaret edemiyorum kimseyi. Kırılmayın bana. İhmal ettiğimden değil çünkü, hepiniz aklımdasınız..

  Hakikaten ne komik mimler vardı ama o zamanlar. Çok eğleniyorduk yazarken de okurken de. Adımı boşuna böyle seçmedim ben biliyordum böyle olacağını çingu :) Şaka bir yana keşke yine burada olsalardı..

  Yazmaya başlayınca da durmayı başaramıyorum. Yeter, mimi yapayım en iyisi :)  "Ne söylerdin?

Kurallar basit. Hepimiz bir diğerimize şu soruyu soracağız “…. karşılaşsaydın ne söylerdin?” Herkes ne söyleyeceğini yazmalı kısa uzun.. Ve başka bir kişi söyleyerek ona aynı soruyu sormalı. Umarım herkes bu mimle karşılaşmak istedikleri ve söyleyecek sözleri olan insanlara denk gelir. Şimdi arkanıza yaslanın ve blogger arkadaşınızın sizin karşılaşmanızı istediği kişiye söylemek istediklerinizi söyleyin."

  Mim bu.

  Çingumun karşılaşmamı istediği kişi Fuzuli. Şimdi ben baştan söyleyeyim kendisini tanımam pek okumadım. Edebiyat çalışırken rastlamışlığım var ve bir de leyla ve mecnun'u bilmeyen yok tabi ama nasıl biridir hiç merak edip araştırmadım. Leyla ve mecnunu da oturup okumadım anlatılanı biliyorum sadece. O yüzden söyleyeceklerim saçma sapan, cahilce, alakasız veya mantıksız olursa gülmek, dalga geçmek yok baştan anlaşalım :)

  "Seni tanımadığım ortada. Bence zaten zamanın eskimiş bir kısmında var olmuş bir insanı tamamıyla anlamak ve tanımak mümkün değil. Ama olması gerekenin yarısı kadar bile tanımıyorum. Yine de bana hüzün ve kederden kıyafet yapıp giyermişsin gibi geliyor. Neden? Sevilene kavuşmak varken neden aşık olma duygusuyla gelen özlemden doğan kederi yeğlediğini çıkarıyorum duyduklarımdan? Gerçekten yanlış anlıyor olabilirim. Ama neden diye bunu gerçekten sormak isterdim."

  Sanırım bu kadar :)

  Şimdi ben de bu mimi deep çinguya göndereceğim ve ondan.. dur bir dakika kim olsa ki?

  Leonardo da Vinci vs The Deeptone!

(atari oyunu gibi oldu biraz ama olsun ^^)

  Cevabını bekliyorum çingusu :)

  S..

14 yorum:

 1. Bende bayadır adam gibi giremediğim için nasıl hissettiğini anlıyorum sanırım ^-^
  Mime gelince, keyifle okudum tesekkürler ^-^

  YanıtlaSil
 2. oleeeey ay kıyamaaam blogu özlemiş deeee mimleri özlemiş deee blogçu arkadaşlarını özlemiş deee. :))) mim yapcam tımams. ama sen fuzuliye çok edebiyatlı konuşmuşsun vay yaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hahaaa :)) biraz saçmaladım işte yaaa ^.^

   Sil
 3. Fuzuli bu soruya ne derdi acaba, ben de merak ettim şimdi :) Bir zamanlar bloglarını keyifle okuduğum herkes yavaş yavaş ellerine çekiyor buralardan...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Onu ben de düşündükçe iyice merak ettim :) Evet ve bu gerçekten çok üzücü..

   Sil
 4. Yanıtlar
  1. Yaa o zaman okumuştum ama yorum yazamamiştim galiba simdi yorum yazayim dedim bulamadım amaa :)

   Sil
 5. En temel soruyu sormuşsun gerçekten :) cevap gelirse ilet mutlaka :)))
  Ben de yapmıştım bunu, benim mimde serbestti neyse ki ve 'makyaravun'a sormuştum :)
  Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bunun bir cevabı yok sanırım ^^
   Hahaa ben de makyaravun kim diye arıyorum senin yazını okudum çok güzel ya ^^

   Sil
  2. Hehe :D çok teşekkür ederim :)))
   Kesin bir cevabı yok tabi de yine de en güzel soru 'neden' ;D

   Sil
 6. Sevgili çingum ben mim sahibi Narsist Prenses. Bşogumu kapatalı hayli zaman olsa bile arada girip eskiden sevdiğim blogları okuyorum. Bu yazıyı görünce çok mutlu oldum. Seninle arkadaşlığımızı sanaldan gerçeğe çekemedik belki ama ben hala seni unutmadım. Bir gün bir yerde karşılaşmak dileğiyle
  Narsist Prenses

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili çingum yorumunu geç görüp geç cevapladığım için üzgünüm ve seni gördüğüm için gerçekten çok mutluyum. Nereye kayboldun diye sormak istiyorum ama geçerli bir nedenin olmasa blogunu bırakmayacağını biliyorum. İyi misin? Lütfen blog yazmasan bile buralarda olmaya devam et. Bir gün yeniden blog açarsan da mutlaka haber ver olur mu? Lütfen yine gel.. Umarım dediğin gibi bir gün bir yerlerde karşılaşırız çingu :)

   Sil

Öyle okuyup kaçmak olmaz sevgili okur, fikrini belirt, bir selam et, bir ses ver, çekinme :)

Not: Yorum yaparken lütfen Türkçemizi koruyalım.

^.^"