18 Eylül 2012 Salı

Mim (Bu mimin İsmi ne bu arada?)
  Çakıl taşım, kalbi güzel arkadaşım sevgili Çalıkuşu mimledi beni. Teşekkür ederim çinguu ^^ Dün yapacaktım ama misafir yağmuruna tutulduk :) Şimdi cevaplıyorum o nedenle (:

  Sevgili Asiruh da mimlemiş beni, sonradan gördüm jeongmal bianhe.. Ayrıca teşekkür ederim :)

1)Günün nasıl geçti?
Bu gün henüz bitmedi o nedenle bu soruyu ve benzerlerini düne göre cevaplayacağım. Günüm stresli ve panik doluydu. Bir örümcekle saatlerce bakıştık durduk. O gitmemekte inat etti ben de ona dokunmamakta. O yer değiştirdikçe ben yer değiştirdim. En sonunda kayboldu. Ama gitmesi daha da panik bir ortam yarattı. Şimdi nereden çıkıp önüme fırlayacağını bilemiyorum!

2) İsim vermeden bahset.
Bazı şeyler için zamanın kısıtlı ve hatta eksik olduğunu biliyorsun. Yinede her şeyi zamana bırakıyorsun. Harekete geçmekten mi korkuyorsun bilmiyorum ama sen bir şeyler yapmadıkça evren ne kadar anlayışlı olsa boş. Çaba göstermedikçe dualardan sonuç almayı bekleyemezsin. Bu yanlış ve aptalca olur. Yıllar yitip gitti. Gelecek günlerin kaybolmasına izin verme. Çakıl taşlarından inşa edilen umudun ve inancın küflü bir sandığa kapatılıp ölmesine razı mısın? Tek bir şey istiyorum senden: İstediğim zaman toprağa dokunabilmem ve istediğim zaman bir ağaca tırmanabilmem için bana bir şans ver. Zaman yıkılıp parçalanmadan önce bir şeyler yap..

3) Neden hep cam kenarı?
Cam kenarını sevdiğimi nereden biliyor bu mim anlamadım :) Neyse cidden cam kenarı bana aittir. Birinci nedeni kapalı alanlar beni boğuyor. İkincisi, özellikle uzun bir yolculuktaysam, her ne kadar kitap okumak güzel olacak olsa da ben yolu izlemeyi daha zevkli buluyorum. Yolu izlerken, gelip geçen şeylerin izlerine takılırken düşünmeyi severim. Üçüncü nedenim, tanımadığım insanlarla yüz yüze gelmeyi falan sevmiyorum, özellikle uzun yolculukta uğraşacak bir şey olmayınca yabancılarla bakışıp durmayı hiç istemem. Bu nedenle camdan dışarıya bakıp oyalanmak ve orada yokmuşum gibi davranmak oldukça rahattır.

4) Bu gün kendin için ne yaptın?
Bir an aklıma hiçbir şey gelmedi, dedim kendim için bir şey yapmıyor muymuşum ben? Ama yok yapmışım canım :) Aslında farklı bir açıdan düşünürsek insanın yaptığı her şey kendisi içindir diye bir çıkarımda bulunabiliriz. Başkaları için yaptığı şeyler bile. Şöyle ki, başkaları için yapılan iyilikler onları mutlu eder ve bunun sonucunda biz de mutlu oluruz, öyleyse dolaylı yollardan amacı farklı olsa da kendimiz için bir şey yapmış oluruz. Neyse anlatmaya çalışırken kendi kafamı da karıştırdım. Bu tür şeyler dışında.. Tam bir dondurma delisi olarak mevsimi geçmeden evde dondurma yaptım ve ayıptır söylemesi yemeye doyamadım :) Evde yapılan dondurmanın tadı bir başka oluyor ^^ Bir dee çok sevdiğim bir arkadaşımdan sonunda mail aldım ve onu cevapladım :)

5) Twitter ana sayfanı aç, gözüne ilk takılan?
Taeyang covers - Chris Brown (Don't Judge)   Aigoo! Sorunun amacını anlamadım ama gözüme ilk Taeyang çarpıyor ^.^ Ottukee!

6) Düşün ki, o bunu okuyacak?
Hayatın kumla dolu bir çuval olduğunu ve onu sırtına yüklendiğini düşünüyorsun. Bir de her şeyin imkansız ve zor olduğunu. Böyle düşünmeye devam edersen kendi kendine acı çektirmene kimse engel olamaz. Karanlığı görebildiğin kadar ışığı da görmelisin. Ve aslında karanlıktan hiç de korkmamalısın. Unutma, yıldızların parlayabilmeleri için biraz da olsa karanlığa ihtiyaçları vardır. Eğer cesur olursan, korkularının seni hapsetmesine izin vermezsen ve umutlarından ilk aldığın darbede hemen vazgeçmeyerek onlara daha sıkı tutunursan, dalgaların o kadar da kuvvetli olmadığını görebilirsin.

7) Kahkaha atmana sebep olan karikatürler?
İtiraf ediyorum karikatürlere daha yeni alıştım ve öyle çok kahkaha attığım olmadı.

8) Klavyeye bakmadan bir şeyler yaz.
Bunun aöacını anlamadım. Ne yampam gerekşyor kş? (Ancak bu kadar yazabildim :D ) Tercümesi: Bunun amacını anlamadım. Ne yapmam gerekiyor ki?

9) CTRL + V yap..
Sorular hep damdan düşme olunca ilk ne yapacağımı bilemiyorum, hep Çalıkuşu'nun nasıl cevap verdiğine bakıp kopya çektim ^^ 

http://www.youtube.com/watch?v=t3ULhmadHkg&feature=relmfu G Dragon omo! Bunu görmeden önce aklımda başka bir link vardı onu da paylaşayım ben..

http://www.youtube.com/watch?v=qekxOibNUlg My Girl Ost Never Say Goodbye...

Bu mimi kimler yaptı bilmiyorum gerçekten. Ama ben Madam Patapuff ve Kuulumsu çingularıma gönderiyorum.. Tabii yapmak isteyen herkes de yapabilir :)

~Sessizgemi~

22 yorum:

 1. ahh, çingumm, çakıl taşım, ah, unutmamışsın hiçbir şeyi :)

  teşekkür ederim yaptığın için :)
  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çinguum ^.^ Unutmam tabii akıllım :)

   Ben teşekkür ederim asıl :)

   Sil
  2. bu mimin adı ne ben de bilmiyorum valla :)

   sen mim yazarken bile insanı duygulandırıyorsun ama..

   Sil
  3. Biraz araştırmıştım adı neymiş diye kayıp vallahi :)

   Mimleri soru cevaplıyormuş gibi değil de normal post yazıyormuş gibi yazıyorum o yüzden bazen fazla çenem düşüyor, ama içimden geldiği gibi yazıyorum çingum..

   Sil
 2. Çingum harika bir mim olmuş. :D Hem güldürdün hem hüzünlendirdin beni. Hele 2. ve 6. sorulara verdiğin cevaplar... İnşallah sesin duyulur çingum.

  Ellerine sağlık çok beğendim çingum. :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazmayı sevdiğim mimlerden biri oldu bu çingum :) Duyulacağını pek sanmıyorum ama insallah duyulur.

   Beğendiğine sevindim çingum ^.^

   Sil
 3. şu düşünki bunu okuyacak kısmını üstüm e alınıp kendimi cesaretlendirme methodlarımın arasına koyuyorum:))
  cam kenarıı resiiim çok tatlı bee :))
  algıda seçicilik işte Taeyang :))


  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında kendi üzerime bile alındım onu yazarken :) Hayata biraz daha pozitif bakmak gerek, ben hep öyle bakıyorum zaten ama bazen frekanslar karışabiliyor :) Okumasını istediğim arkadaşım blog yazdığımı biliyor ama açıp okumaz, bunları ona hep söylüyorum gerçi ama keşke faydası olsa ona da :/

   Değil mi çok tatlı kuzum :))

   Taeyang, algıda seçicilik haklısın :D

   Sil
 4. ama ne güzel bi yazı bu.
  örümcek ve dondurma.
  :)
  ama bak o koyduğun foto öyle güzel ki.
  :)
  2 ve 6 müthiş ama müthiş.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazmayı sevdiğim mimlerden biri oldu bu ^^
   O örümcek hala kayıp, bak uyuyamadım onun yüzünden hikaye yazıyorum yorumlara baktım arada :)

   Çok şirin değil mi foto ^.^

   :) En çok o soruları sevdim ben de. Hiç aklımda yokken birden yazıverdim onları, iyi oldu rahatladım valla :)

   Teşekkür ederim çingumm (:

   Sil
 5. Yanıtlar
  1. Merhaba Ahu, kavanozdan bloga hoş geldin :)

   Sil
 6. erkenci çinguşcuğum.
  :)
  şu fotodaki kızı insan yer bee.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çinguum :)
   Hahahaa, yazık ona amaa :)

   Sil
  2. senin minnaklığına benziyor bu kız.
   :)

   Sil
  3. Dimi bence de benziyor :) Pek bi merakla bakıyor camdan dışarıya, bıraksalar gidip yağmur çamur demeden keşif yapacak benim gibi :)

   Sil
  4. iviit meraklı belli ama bak fiziği de benziyoor sankiii.
   :)

   Sil
  5. hımm, benziyor olabiliriz evet :)

   Sil
 7. günaydııın erkenci çingusum.
  akşam uyuyakaldım.
  öğlen yazıcim, seni dinlicim.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Günaydın çinguum :)
   Tamam :)
   Bak yeni bir grup keşfettim seversin sen sanırım "Balmorhea" (:

   Sil
 8. Ben genellikle yoldayken radyo dinleyip yola bakmayı seviyorum.:)


  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Radyo çok severim, en güzelini yapıyorsun :)

   Sil

Öyle okuyup kaçmak olmaz sevgili okur, fikrini belirt, bir selam et, bir ses ver, çekinme :)

Not: Yorum yaparken lütfen Türkçemizi koruyalım.

^.^"