3 Temmuz 2012 Salı

Pozitif Enerji?


Gökyüzü

  Fark ettim ki mutluluktan korkuyormuşum ben. Ne kadar çok sevinç varsa ardından o kadar yoğun bir hüzün gelir derlerdi, doğruymuş. Eskiler bilir de konuşurmuş...

  Çok ağlama bir felaket uğrar..

  Çok gülme iki misli ağlarsın...

  Ee, ben neresinde kazançlı çıkacağım bu düzenin?

  Gökyüzüne saldığım pozitif enerjinin frekansını mı bozdular nedir, evren beni birkaç gündür yanlış anlar oldu. Mutluluğun, sevincin kalıcı olmasını sağlayan bir tembih sözü yok mudur ki büyüklerimizin? 

  Bir gün yaşlandığımda genç birini karşıma alıp "Çok hüzünlenme başına bir mutluluk gelir" demek istiyorum. Böylece var olagelen kötücül frekanslı düşünceleri silmede bir adım atmış olurum belki..

  Bu arada teknolojiden nefret, nefret, nefret, nefret edesim var! Bu kadar gelişmişken nasıl olup da hayatı kolaylaştırmada bu kadar geride kalıyor anlamıyorum. Teknolojiyi geliştiren, kullanan, tasarlayan kişilerin görüşü bu kadar dar olmak zorunda mı?

  Çabuk geçmesi beklenen negatif bir mevsimin varlığını fark eden bendeniz, yalnızca birkaç gün sürmesi öngörülen depresif yağmurlardan kaçmaya çalışıyorum.. Kaçış manevralarım pek mükemmel değil fakat simsiyah bulutlara yaptığım saldırılar oldukça etkili gibi. 

  Çok geçmeden yağmuru durup, bulutlar dağılıp, mevsim değişmeli..

~Sessizgemi~

16 yorum:

 1. Teknoloji geliştikçe ona bağlı insanlık ters orantıda hareket ediyor. Teknolji duygularımızı, huzurumuzu, mutluluğumuzu emiyor..
  Ve gün geçtikçe bizler kişileştik, özgürleştik sanıyoruz ama bir kapana kısılıyoruz. Ve teknoloji denen şey zamanla bizim insanlığımızı emiyor. Teknoloji sayesinde edindiğimiz bilgi çokluğu beynimizi yoruyor. Teknoloji sayesinde aldığımız haberler mutluluğumuzu ve her şeye olan cesaretimizi emiyor..
  Bir de üstüne mevsimsel sıkıntılar geldimi, eyvah ki eyvah..
  Ben böyle bunaldığım anlarda evrenin efendisine derdimi anlatmakta çare ve teselli buluyorum ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Doğru söylüyorsun, fakat teknolojinin yardımı cidden bazı durumlarda çok önemli oluyor..
   Son söylediğine aynen katılıyorum ;)

   Sil
 2. İnşallah en kısa zamanda pozitif enerji efendisle barışırsın yüzün güler herşeyin yoluna girer

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, umarım :) Zaten bu negatif durumdan sıkılmaya başladım sanırım kendi pozitif enerjimi kendim çekip mevsimi darmaduman edeceğim :)

   Sil
 3. Şu sözü çok sevdim " çok hüzünlenme başına bir mutluluk gelir".Umarım dilediğin her şey olur.O bahsi edilen pozitif enerji efendisi senin de yüzüne güler :D Hepimizin de :D Çok güzel yazı olmuş bu arada ellerine sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım :) Teşekkür ederim, bu arada bloguma hoş geldin :)

   Sil
 4. ya birkaç gündür böyleyse korkma, ömrünü böyle geçirenler var. kaldı ki sen göndermişsin pozitif enerjini, ala...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Doğru söylüyorsun, teşekkür ederim.. Korkmuyorum sadece her şeye çok fazla sevinmemek gerektiğini anladım..

   Sil
 5. görürsün ama yine de sölüyim. mimlediim. yazılarını çoktaaaan okudum ama gelicim ki zağteen.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mim için teşekkür ederim deep :)
   Yarın ilgileneceğim, bu gün sabahtan beri dört gündür biriken postları okudum, acınacak haldeyim yazık bana, bir yavaş yazmıyorlar ki hep birikiyor :)
   Daha okumadıklarım kaldı yarın devam ederim artık :/
   Gel tabii, yorumlarını bekliyorum ;) Son birkaç yazını okuyamadım ben de yarın gelicem insallah :)

   Sil
 6. bu yazını ben de yazabilirdim böle biliyon muuuu.
  :)
  iyidir olumlu olmak herşeye rağmen.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sen depresif yağmurların altında kalma deep..

   Ben senin yazma konusunda, algıda seçicilikte ve psikoloji üzerine feci derecede özel bir eğitim aldığına inanmaya başladım bu arada ^^

   İyidir sahiden de, olumlu düşünmenin iyi olayları çekmeye yarayan manyetik bir gücü var sanki :)

   Sil
 7. "Çok hüzünlenme başına bir mutluluk gelir" bunu söylesene valla birilerine. neden hep olumsuzunu söylüyoruz ki? literatüre bence bu lafı sokmalıyız :)

  gülmekten korkuyoruz ağlamamak için, ne garip değil mi?

  o depresif yağmurlar arada uğrar sessiz gemi'm, biraz gözlerini ıslatır o yağmurlar insanın ama geçer giderler. gene de güneş doğar ama değil mi? güneş hiç gitmez, ışık hiç gitmez, hele de içimizde taşıyorsak o ışığı. biz nerede olursak olalım bizimle birliktedir. yağmur diner, güneş meydan çıkar, yanında gökkuşağını bile getirir :) yeterki söndürmeyelim o ışığı, değil mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahh söylemek isterim de işin ucunda kafama terlik falan yemek var o kişi beni yanlış anlarsa halim fena olur, ama bunu göze almaya değer sanırım :) Evet hep olumsuzları olacağına bu da girsin literatüre, hatta net sözlüğü yazan birileri yazsın bu sözü insanlar alışır belki o vakit :)

   Çok garip evet, ve hep başıma gelen bir durum bu.

   Geçip gitti zaten bir mevsimlikti o depresif yağmurlar ama kalmadı güneş açtı :) Ruhumuz rengarenk ışıl ışıl olursa hiç karanlıkta kalmayız ki, o yüzden ruhumuza iyi bakmak lazım. Evet yeter ki söndürmeyelim o ışığı :)

   Sil
  2. haha yanlış anlamazlar bence seni :) bak o olabilir, ben bir ünv.sözlüğünde yazarım, ne zamandır yazmıyorum hiçbir şey ama yazabilirim bunu bak :)

   o ışığı hiç söndürmeyeceğiz çingum :)

   Sil
  3. Yaz yaz çok güzel olur ^^

   Sönmeyecek çingum (:

   Sil

Öyle okuyup kaçmak olmaz sevgili okur, fikrini belirt, bir selam et, bir ses ver, çekinme :)

Not: Yorum yaparken lütfen Türkçemizi koruyalım.

^.^"