15 Temmuz 2012 Pazar

Day-o, Day-o Daylight Come and Me Wanna Go Home..Beetle Juice, Beter Böcek,


  Giriş yapamıyorum ben. Postlara hep konunun ortasından başlıyorum. Zaten giriş-gelişme-sonuç üçlüsünü kim icat ettiyse iyi bir hesaplaşmamız lazım. Bende giriş yok direkt gelişme ve sonuç var. Ya da acaba giriş var da ben mi bilmiyorum? Şu an iyice saçmaladım sanırım neyse, ne diyecektim ben o.O? Hah, tamam!


  Beter Böcek'i bilmeyen var mıdır? Enteresan ve komik bir filmdir. Ama konumuz filmin kendisi değil müzikleri..  Küçükken eğlenerek izlediğim bir filmdi. Gerçi o adamı her gördüğümde korkar ve "Beter Böcek, Beter Böcek.." diye tekrar etmek istemezdim, bak şimdi bile üçüncü kez söyleyemiyorum adını ;)

  Fakat müzikleri! ^^


  Babam göreve gittiği zaman onu özleyip mızmızlık ettiğimizde bizi neşelendirmek için annem filmin müziklerini son ses açar ve kendisi en önde, ben onun arkasında, kız kardeşim benim arkamda olmak üzere birbirimizin sırtından tutar ve evin içinde tempolu bir şekilde turlardık :) Erkek kardeşim o zamanlar daha yeni emekliyordu o da gücü yettiğince peşimizde dolaşırdı ^^ Bu şekilde bir adım sağa bir adım sola, bir geriye iki öne, bir düşe bir kalka eğlenirdik :) Kafalar da tempoya göre sağa sola gider gelir, ellerimiz de adımlarımızla uyumlu bir şekilde ileri geri başımızın önünde dans ederdi, bir yandan şarkıya eşlik edip  "day-o, day-o daylight come and me wan' go home.."  demeyi ihmal etmezdik o yaşta dilimiz döndüğünce :D Şimdi böyle yazınca anlaşılması zor ve saçma görünüyor ama gerçekten çok eğlenceliydi ^^ 


Day-o ve Shake Shake Senora'nın her ikisi de Harry Belafonte tarafından seslendirilmiş..

  Şimdi birden bire o günler geldi aklıma. Annem pek bir sever nostaljiyi bir de bu müzikleri :) İzin gününde ona o günleri anımsatmam lazım :)

~Sessizgemi~

9 yorum:

 1. Ay çingu ne güzel bir filmdi bu böyle ben izleyeli birkaç ay oluyo, küçükken izlememiştim. Harikaydı ya hele o beterböceğin halleri aklıma geldikçe gülüyorum. Zaten Tim Burton'un çektiği bütün filmleri ayrı ayrı severim. :) Şarkıda çok eğlenceliydi valla ellerine sağlık. :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu filmi kaçırmadığına sevindim, gerçekten çok güzel :)
   Değil mi, Daay-ooo hadi dans edelim :D
   Teşekkür ederim, beğendiğine sevindim çingu ^^

   Sil
  2. Haydi edelim, ben başladım bile. :D
   Şey çingu daha önce haber verdim mi hatırlamıyorum, mimlendiğini söylemiş miydim acaba?

   Sil
  3. Mimi gördüm çingu en kısa zamanda yapacağım, teşekkür ederim :)

   Sil
 2. Bloglar Listesi ve/ya Muhtarlık üyesi olduğunuz için, Blog Katolog sayfanızı hazırladık.

  Lütfen bir göz atarak; a) değişiklik isteklerinizi b) bulunduğu kategorisi yanlış ise c) olması gereken başka kategoriler var ise c) mevcut kategoriler uymuyor ise önerdiğiniz kategori adını bildirmeniz halinde talepleriniz yerine getirilecektir.

  Ayrıca:

  Bloglar Listesinde yer alan isimlerin bazıları, Blog Star Seçmelerinde önerilen blogların isimleri olduğundan ve listeye otomatik alındıklarından dolayı, şu soruyu da sormak gereği duyuyoruz:

  Listeden ve/ya tanıtım sayfalarından kaldırılma talebiniz var ise onu da bildirin lütfen.

  Tanıtım sayfanıza girmek için:
  Muhtarlık sayfasında : Bloglar Kataloğu sekmesinden girebilirsiniz.. .

  Bu tanıtım sayfaları, ulaşım kolaylığı için, Bloglar listesine bağlanacaktır, bir kısmı bağlandı bile.. orayı da bir kontrol ederseniz.. link hatası varsa diye…

  Bu noktadan sonra kategorileri tekrar değiştirmek zor olacağından özellikle kategorileriniz konusunda bize bilgi vermenizi rica ederiz.

  Tekrarlıyorum: Eğer mevcut kategorilerden başka bir kategori olması gerekiryorsa bunu da bildirin yeni bir kategori açalım.

  Sayfa içeriğini, arzu ettiğiniz her zaman güncelleyebilir ve değiştirebilirsiniz..

  Sayfanızı olduğu şekliyle onaylıyorsanız, lütfen katalogdaki iletişim veya yorum/blog ekleme sayfalarından birisinden onayladığınızı bildirin..

  Şimdiden teşekkürler

  YanıtlaSil
 3. ha ha ama yaptığınız çook sevimliymiş.
  hadi yapın yine ne güzeeel.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaptık bile deep annem çok şaşırdı ve sevindi ^^
   Aç müziği Day-o diye söyleye söyleye sen de dans et ki çok güzel :)

   Sil
 4. ne güzel anıları varmış şarkının.
  ben de birçok şarkıda başka zamanlara giderim. müziğin gücü işte :)

  YanıtlaSil

Öyle okuyup kaçmak olmaz sevgili okur, fikrini belirt, bir selam et, bir ses ver, çekinme :)

Not: Yorum yaparken lütfen Türkçemizi koruyalım.

^.^"